rnrr Mezinárodní varhanní festival J. C. F. Fischera 2015 - J. C. F. Fischer International Organ Festival 2015

Mezinárodní hudební festival J. C. F. Fischera 2018

Pod záštitou Mgr. Filipa Michaela Štojdla, Plzeňského biskupa Církve československé husitské; Mons. Tomáše Holuba, Plzeňského biskupa Římskokatolické církve; Ing. Josefa Železného, starosty města Ostrov; Mgr. Jiřího Klsáka, náměstka primátora města Karlovy Vary

Mezinárodní hudební festival J. C. F. Fischera je významnou kulturní událostí nejen Karlovarského regionu. Festival si vetkl do názvu jméno barokního skladatele, rodáka z města Krásno, a zásadním způsobem se zasazuje o renesanci tvorby tohoto barokního mistra.

Významné místo v dramaturgii festivalu zaujímají varhanní koncerty. Té části především českého publika, které upřednostňuje kvalitu festivalových koncertů před kvantitou tzv. „turistických koncertů“ zaměřených spíše na přespolní návštěvníky Karlovarského kraje, chceme představit krásná místa a cenné nástroje, kterými tento kraj oplývá, stejně jako bohatství hudební literatury zprostředkované špičkovými domácími i zahraničními interprety.

Partneři projektu

partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner

Děkujeme za podporu

JIŽ BRZY! Nové CD "Historické varhany Karlovarského kraje"! Cd vzniká za laskavé podpory Karlovarského kraje.partner

Veřejná sbírka na údržbu historických varhan Jahn ( cca r. 1900 ) v kostele sv. Petra a Pavla Církve československé husitské v Karlových Varech.
Číslo účtu: 274577827/030001.
Velice děkujeme za Vaši podporu.

Jáchymov
Karlovy Vary
Chlum
Ostrov